به دنبال تاییدیه FDA آمریکا در سال 2006 در مورد استفاده پروتز های سیلیکونی سینه امروزه متقاضیان جراحی زیبایی پروتز سینه انتخاب بیشتری نسبت به قبل دارند. جالب است بدانید که در آمریکا از سال 1992 تا 2006 تنها افرادی که بافت پستان خود را از دست داده بودند امکان استفاده از پروز سینه سیلیکونی را داشتند و افراد عادی دسترسی استفاده از این نوع پروتزها را به منظور تحقق اهداف زیبایی نداشتند.

پروتز نمكی سينه
پروتز نمكی سينه با آب شور استریل پر می شود. در صورتی که بیمار از پروتز نمکی استفاده کند عارضه ای که ممکن متوجه باشد پاره شدن پروتز نمکی است. در این مواقع آب و نمک خارج شده از پروتز جذب بدن می شود و به طور طبیعی توسط بدن دفع می شود.
پروتز های نمكی سینه یک شکل یکنواخت، و محكم را به وجود می آورند و برای زنان در سن 18 سالگی یا بیشتر از نظر FDA تایید شده است.
پروتزهای ساختار يافته نمکی سينه
پروتز های ساختار یافته با آب نمک استریل پر شده و دارای یک ساختار درونی هستند که هدف آن ایجاد پروتزهاي طبیعی است.
پروتز سینه سیلیکوني و سالین
پروتزهای سینه سیلیکوني و سالین هر دو با ژل سیلیکون پر می شوند. این ژل کمی شبیه به بافت سینه طبیعی است و شباهت زیادی به بافت نرم و صاف سینه طبیعی دارد. اگر ایمپلنت نشت یابد، ژل ممکن است در داخل پوسته پروتز باقی بماند یا ممکن است به كيسه پروتز سينه راه یابد. پروتز نشت دار پر شده با ژل سیلیکوني پاره نخواهد شد .
توجه داشته باشید انواع پروتز سالین اگر آسیب ببینند به طور سرپایی و کلینیکی قابل تشخیص اند. اما پروتز های سیلیکونی بدون سر و صدا ممکن است خراب شوند به همین دلیل FDA آمریکا به افرادی که از این نوع پروتز سینه استفاده می کنند توصیه می کند آزمایشات MRI خود را منظم انجام دهند. غربالگری اولتراسوند یا MRI می تواند وضعیت ایمپلنت های سينه را ارزیابی کند. پروتزهای سینه سیلیکون مورد تاييد FDA برای بزرگ كردن سينه در زنان سن 22 سال یا بالاتر است.
پروتزهاي سینه چسبنده خرسي
پروتزهای مقاوم به فرم گاهی اوقات به عنوان پروتزهای سینه چسبنده خرسي ناميده مي شوند، زیرا آنها حتی در صورت شکستن پوسته پروتز، شکل خود را حفظ می کنند.
استحكام ژل سیلیکون داخل پروتز ضخیم تر از ایمپلنت های ژلي سیلیکوني است. این پروتزها نیز قوی تر از پروتزهای سنتی هستند.
پروتزهای سینه چسنده خرسي ، در قسمت پایین بیشتربرآمده هستند و به طرف بالا می روند. اگر یک پروتز بچرخد، ممکن است منجر به ظاهر غیر معمول سينه شود که نیاز به جراحی مجدد برای اصلاح دارد. قرار دادن پروتزهاي چسبنده خرسي نیاز به برش طولانی در پوست دارد.
پروتز سينه گرد پروتز های سینه گرد سينه ها را درشت تر از پروتزهای پايدار فرمي در مي آورند. انتخاب سایزهای بالا می تواند برآمدگي بیشتری را به وجود آورد.
از آنجا که پروتزهاي گرد سرتاسر به یک شکل و فرم هستند ، نگرانی کمتری نسبت به چرخیدن آنها از محل کارگذاری شده وجود دارد.
پروتزهای صيقلی
پروتزهای سینه نرمترین احساس را به شما ميدهند. آنها می توانند با پاكت پروتز سينه حرکت کنند، که ممکن است حركتي طبیعی تر داشته باشد. پروتزهای صيقلي ممکن است تعدادي لایه موج دار قابل لمس یا قابل مشاهده در زیر پوست داشته باشند.
پروتز بافتي سینه
پروتزهای بافتي، بافت زخمي را به سمت پروتز می کشند، به این ترتیب آنها كمتر در داخل سينه حرکت می کنند و جا به جا مي شوند. بافت دادن در کاهش خطر ابتلا به یک كپسول تنگ زخم موثر است. تولید کنندگان پروتز گاهی اوقات سبک های جدید و انواع ایمپلنت های سينه را معرفی می کنند، بنابراین ممکن است در آینده انتخاب هاي بيشتري در دسترس باشد.
این که شما پروتز نمكی یا سیلیکوني را انتخاب می کنید، تفاوتی در چکاپ آنها توسط دکتر جراح سینه شما نمی کند. اين مهم است که پروتز های سينه شما تحت مراقبت و نظارت باشند و جراح شما آنها را چكاپ كند.
اطلاعات مربوط به پروتز ALCL
سایر ملاحظات مهم:
* پروتزهای سينه براي يك عمر ضمانت نشده اند و جراحی های بعدی ممکن است برای جایگزینی یک یا هر دو پروتز ضروری باشد
* بارداری، کاهش وزن و یائسگی ممکن است بر روی ظاهر سینه هاي بزرگ شده در طول عمر شما تاثیر بگذارد
* بزرگ كردن سینه نیازمند بررسی های منظم سلامت سینه و ارزیابی وضعیت پروتزهای سینه شما است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *