عمل لیپوماتیک بازو فرآیندی است که طی آن چربی ها ی مازاد دور بازو را حذف می کنند. این عمل برای افرادی مناسب است که دچار افتادگی خیلی شدید پوست در ناحیه بازو نمی باشند و همینطور افرادی که دارای اضافه وزن زیاد نیستند و به عبارتی وزن آن ها تقریبا در یک محدوده ثابت قرار دارد. برای افرادی که افتادگی پوست شدید دارند لیپوماتیک همراه با جراحی زیبایی بازو پیشنهاد می شود

دلایل متفاوتی وجود دارد که موجب خواهد شد تا زیبایی بازوان از حالت نرمال و عادی خارج شود و یک فرد از ظاهر بازو های خود رضایت کافی نداشته باشد. این دلایل می توانند شامل: افزایش میزان چربی در ناحیه بازو، افزایش سن و افتادگی بازو ها بخصوص در افراد چاق و شل شدن بازو ها باشد. در اینصورت بازو ها از شکل و فرم اولیه خود خارج خواهند شد و متأسفانه شکل طبیعی آن ها با انجام حرکات ورزشی هم قابل برگشت نیست.
جالب است بدانید که برای انجام عمل لیپوماتیک بازو نیز همانطور که در سایر عمل ها تمامی شرایط جسمی و روحی بیمار در نظر گرفته می شود، این موضوع قابل اهمیت است و شرایط سنی بیمار از موارد قابل اهمیت به شمار می رود.

سن مناسب عمل لیپوماتیک بازو


لیپوماتیک بازو با توجه به نظریه ای که متخصصان و جراحان زیبایی در این مورد بیان کرده اند، با محدودیت سنی خاصی مواجه نمی باشد. در واقع گرو های سنی مختلف توان بهره مندی از این روش زیبایی را خواهند داشت.
تنها سنینی که در انجام لیپوماتیک بازو باید به آن توجه کنیم، سنین قبل از بلوغ و سنین خیلی بالا می باشند. این دو گروه گزینه های مناسب برای انجام لیپوماتیک بازو نیستند. بخصوص افراد دارای سنین بالا که به دلیل داشتن شرایطی از جمله: از دست رفتن خاصیت ارتجاعی در پوست و عدم وجود هیچگونه قوامی در آن، هرگز برای انجام این عمل انتخاب نخواهند شد.
اما مراجعه کنندگانی که بین این دو محدوده سنی قرار گرفته اند در حقیقت در بهترین محدوده سنی جهت انجام لیپوماتیک بازو می باشند و همچنین از شرایط خیلی بهتری برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود بهره مند خواهند بود. این دسته از افراد با میزان موفقیت بیشتری در عمل روبرو هستند و نتایج بهتری را مشاهده می کنند.

لیپوماتیک بازو


برای انجام عمل لیپوماتیک بازو با در نظر گرفتن ناحیه و میزان چربی های مازادی که در بازو قرار دارد، سوارخ میلی متری در قسمت داخل یا پشت بازو ایجاد خواهد شد. بعد به وسیله کانولا که میله ای نازک و باریک دستگاه لیپوماتیک جهت خروج چربی های مازاد است، چربی ها مکیده شده و به بیرون انتقال خواهند یافت. اگر لیپوماتیک بازو همراه با جراحی و لیفت پوست بازو باشد در انتهای عمل ناحیه برش خورده با استفاده از بخیه زدن، بافت جمع شده و بسته می شود.
با استفاده از این روش پوست در ناحیه بازو کاملا هموار و عاری از هرگونه شلی و افتادگی می باشد. تمامی حالات نافرمی از بین خواهد رفت و فرد یک استایل زیبا را مشاهده می کند. البته توجه داشته باشید که این عمل با عوارضی جزیی از قبیل وجود کمی تورم در ناحیه بازو نیز روبروست که برای بهتر شدن آن بهره گیری از باند های فشاری روی آن می تواند تأثیر خوبی داشته باشد.
لیپوماتیک بازو و جراحی بازو
در لیپوماتیک بازو به تنهایی اثری از جای زخم و اسکار نیست اما در لیپوماتیک بازو همراه با جراحی باز اسکار جراجی در زیر بازو دیده می شود. لیپوماتیک همراه با جراحی فقط برای افراد با افتادگی پوست شدید توصیه می شود.


مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک بازو چیست؟


* رعایت یک رژیم غذایی سالم و سبک که حاوی مقادیر زیادی نمک یا چربی نباشد.
* طی یک هفته اول پس از عمل لیپوماتیک بازو، بهتر است که فرد به میزان بیشتری استراحت کند و در حالت لم داده به سر ببرد تا اینکه بنشیند.
* از انجام فعالیت های سنگین بخصوص کار هایی که نیاز به توان بازو دارد تا مدتی خودداری شود.
* استفاده از گن های مناسب برای جمع کردن و نگهداری پوست بازو تا مدتی کوتاه.
عمل لیپوماتیک بازو به زیبایی و لیفت پوست بازو کمک شایانی خواهد کرد. این عمل طی یک جلسه انجام می گیرد و نتایج آن بدون هیچگونه فاصله زمانی قابل توجهی، مشاهده می شود. افراد باید دقت زیادی داشته باشند که به مراقبت های بعد از عمل توجه کنند و تا جای ممکن از گن ها یا باند های فشاری استفاده نمایند.
مراقبت های بعد از لیپوماتیک بازو به فرد کمک می کند تا سرعت بهبودی بالایی را تجربه کند. این عمل در ردیف فرآیند های زیبایی پر طرفدار در سطح جهان است که یک فرم و استایل زیبا را در بازو ها ایجاد می کند و امکان پوشیدن لباس های جذاب و دلخواه را به افراد می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *